Program dla konstruktora odzieży Gemini Cad
GEMINI PATTERN DESIGNER

Krótki opis oprogramowania dla konstruktora odzieży Gemini Cad

Serce systemu CAD. Moduł pozwala na tworzenie, edycję i stopniowanie szablonów. Współpracuje z digitizerami i ploterami. Za pomocą tej aplikacji możemy zaimportować szablony i całe modele z innych formatów. Możemy też zapisać naszą pracę do formatów uniwersalnych.

Gemini Pattern Designer jest wizytówką pakietu Gemini CAD. Wersja X20 jest rezultatem 15-letniego doświadczenia firmy w branży i ciągłych innowacji zainwestowanych w produkt, aby sprostać wyzwaniom i potrzebom ponad 20 000 użytkowników końcowych.

Powtarzając historię swojej pierwszej premiery w 2004 roku, Gemini Pattern Designer ponownie zgłasza się w 2018 roku, aby na nowo zdefiniować stan zaawansowania w rozwoju oprogramowania, włączając w to całą cenną istniejącą wiedzę branżową i dodając innowacyjne narzędzia, których nigdy wcześniej nie widziano w konkurencyjnych produktach, takie jak Style Selector & Web Publisher (Wybór Modelu&Wydawca Strony Internetowej lub narzędzia Digital Printing (Drukowanie Cyfrowe).

PRZEKSZTAŁCANIE SZABLONU
Gemini Pattern Designer X20 oferuje wszystkie opcje do konstruowania kształtu, w zależności od preferencji użytkownika: metody swobodne, wspomagane i parametryczne, oraz dowolne kombinacje tych propozycji. Gemini CAD jako pierwsze wprowadziło natywny kształt krzywej Bezier i kontrolę kąta narożnego, a następnie rozwinęło tę platformę geometryczną, wprowadzając szablony powiązane z automatyczną synchronizacją kształtu, zachowując przy tym swobodę przesuwania, obracania, przerzucania elementów w cyfrowym obszarze roboczym, tak aby zachować naturalne uczucie ręcznego tworzenia szablonów na stole roboczym. Jakość tkwi w szczegółach i aby dopracować te szczegóły Gemini Pattern Designer posiada obecnie 24 rodzaje dodatków na szew, które można dostosować do indywidualnych potrzeb, unikalny Edytor Fałd do obsługi wielu złożonych fałd z biblioteką i wizualizacją składania w 3D oraz najbardziej zaawansowany zestaw narzędzi do zarządzania Nacinkami. Przechowując ślad całej historii zmian dokonanych w modelu, zarządzanie różnymi gałęziami ewolucji projektu jest obecnie możliwe dzięki nowej Historii Modelu i Zarządzaniu Gałęziami, podczas gdy kodowanie i ochrona własności intelektualnej oraz platforma dostępu do treści dla członków zespołu i partnerów są zarządzane za pomocą platformy internetowej MyCad.cloud, opracowanej przez Gemini CAD System.

STOPNIOWANIE
Kontynuując swoją tradycję, Gemini Pattern Designer X20 posiada najpotężniejszy i najbardziej wszechstronny System Stopniowania, jaki kiedykolwiek był dostępny na rynku, a jednocześnie łatwy i prosty w obsłudze. Kiedy mówimy o liniowym proporcjonalnym dostosowywaniu rozmiaru czy systemach wielokrotnego stopniowania, czy formule połączonych reguł stopniowania, czy różnych zmianach stopniowania, to wszystko tam jest. Dostęp do tabeli rozmiarów i stopniowania jest teraz możliwy w całym programie, niezależnie od trybu pracy i aktualnego wyboru.

MIERZENIE I SPRAWDZANIE
Zsuwanie stopniowania do punktu czy wzdłuż określonego kierunku, dostawianie czy toczenie szablonu jednego po drugim aby sprawdzić ich pasowanie są dużo łatwiejsze dzięki kontroli Widżetów, proste narzędzie pomagające wykonać operacje bezpośrednio na powierzchni szablonu, pozwalając na szybką i efektywną interreakcję. Interaktywna Tabela Wymiarów robi to, co nazwa mówi: reaguje w czasie rzeczywistym na każdą zmianę w projekcie i automatycznie wskazuje odchylenia lub inne ważne wartości dopasowania przy wykorzystaniu zaawansowanych formuł.

DEKOROWANIE SZABLONÓW I INSTRUKCJE PRODUKCJI
Gemini Pattern Designer X20 posiada pełen zestaw narzędzi do dekorowania szablonów i umieszczania informacji przydatnych w późniejszym procesie produkcyjnym, takich jak: tekst w chmurkach, tekst wzdłuż ścieżki, tabela informacyjna, akcesoria, prezentacja graficzna, prezentacja techniczna linii szwu, itp. Tryb pracy można szybko przełączyć z trybu standardowego CAD na tryb szkicowania. Cała zawartość może zostać wyeksportowana do standardowych plików wektorowych, takich jak PDF.
Strefa pracy


Tabela stopniowania


Funkcje krok po kroku


Zarządzanie setem rozmiaru cz.1


Zarządzanie setem rozmiaru cz.2


Zarządzanie setem rozmiaru cz.3


Dostawianie elementów


Tabela danych


Dodatek na szew


System pasowania


Zaawansowany magnes


Procedura wyboru


System pasowania


Szkic i info szablonu


Szablony powiązane


Edytor plis


Historia modelu


Zarządzanie prawami dostępu


Wybór modelu cz.1


Wybór modelu cz.2


Drukowanie kształtów na materiale cz.1


Drukowanie kształtów na materiale cz.2