System CAD dla wzorcowni odzieżowej - definicja

Klienci mają już dość niedopasowanych ubrać, ale jednocześnie potrzebują szybkiej reakcji na własne potrzeby, uwagi i trendy panujące w modzie.
Jednocześnie po drugiej stronie z tymi oczekiwaniami borykają się na co dzień producenci odzieży, których koszmarami sennymi są niska jakość materiałów, konieczność szybkiego reagowania na potrzeby rynku jak i problemy z fachowym personelem.

Nie wszystkie tego typu bolączki da się wyeliminować, ale na rynku jest coraz więcej narzędzi wspomagających przygotowanie produkcji.

Czytaj dalej

Najdłuższa w Polsce automatyczna krojownia

Tym razem trochę się pochwalimy.

Właśnie zakończyliśmy instalację najdłuższej w Polsce automatycznej krojowni włoskiej firmy FKgroup.

Jest to kater Biliardo z wbudowaną automatyczną lagowarką. Takie rozwiązanie stanowi kompletną i w pełni zautomatyzowaną krojownię.

Czytaj dalej

Kater, który zmieści się na małej krojowni

Jeśli dysponujemy pomieszczeniem wyposażonym w szerokie drzwi to problemu nie ma. Problem umieszczenia katera na piętrze też da się rozwiązać jeśli istnieje możliwość zdemontowania wystarczająco dużego okna lub chwilowego rozebrania fragmentu ściany.

Prawdziwy problem zaczyna się w momencie, kiedy pomieszczenie jest w piwnicy, prowadzą do niego kręte schody lub w przypadku wyższych kondygnacji nie ma możliwości rozebrania ściany czy też demontażu okna.

Czytaj dalej

Program do konstrukcji i stopniowania z dwoma monitorami

Praca konstruktora odzieży coraz częściej przenosi się ze stołu konstruktorskiego na monitor komputera. Daje to możliwość szybkiej modyfikacji konstrukcji, sprawnego stopniowania form oraz pełnej kontroli nad wykonywaną pracą.

Coraz większa ilość danych jakimi operują najnowocześniejsze programy CAD do konstrukcji odzieży, tapicerki meblowej czy też obuwia powoduje, że potrzebna jest coraz większa przestrzeń do pracy na monitorze komputera.

Czytaj dalej

Jak działa fotodigitizer?

Dziś zapraszam bardziej do oglądania niż do czytania.

Fotodigitizer firmy Gemini Cad to najlepiej i najszybciej działające tego typu rozwiązanie na rynku.

Wprowadzanie szablonów do komputera jeszcze nigdy nie było tak proste.

Czytaj dalej

Jak awaryjność katerów wpływa na koszty produkcji?

Zastanawiające jest jak rzadko decydenci podejmujący decyzję o zakupie automatycznej krojowni biorą pod uwagę koszty eksploatacji maszyny oraz ewentualne koszty związane z przestojami wywołanymi awariami.

Koncentrując się na naszej branży, czyli w tym przypadku na automatycznych krojowniach i lagowarkach to okazuje się, że dla większości klientów nie mają znaczenia nie tylko wskaźnik MTBF, ale również długoterminowe koszty eksploatacji.

Jeśli chodzi o koszty eksploatacji to już wcześniej o tym pisałem jednak nawiązuję do tego ze względu na to, że wskaźnik MTBF też jest wyznacznikiem kosztów związanych z użytkowaniem maszyny.

Czytaj dalej

Promocja aktualizacji systemu Gemini Cad

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy przypomnieć Państwu o zbliżającym się końcu promocji na aktualizację systemu Gemini Cad.

Dzięki aktualizacji zyskają Państwo możliwość pracy na wersji X20. Jednocześnie zyskają Państwo zestaw dodatkowych narzędzi, których opis znajduje się tutaj - PAKIET X20.

Do końca września 2020 cena aktualizacji oprogramowania zostaje obniżona o 40%.

Czytaj dalej

Automatyczna krojownia dla przemysłu medycznego

Przemysł medyczny to bardzo szeroki przedział produktów wykorzystywanych w medycynie, który rozciąga się od opatrunków poprzez narzędzia, sprzęt elektroniczny, sprzęt rehabilitacyjny po precyzyjnie wykonane implanty oraz wiele, wiele innych wyrobów, o których my pacjenci pojęcia nie mamy.

Przemysł medyczny to również produkty, z którymi stykamy się niemal na co dzień a w obecnych czasach nawet się z nim nie rozstajemy - odzież medyczna.

Czytaj dalej

Redukcja kosztów krojowni

Dziś cofnę się pamięcią o 20 lat.

Rozmawiam z naszym klientem, który kupuje od nas automatyczną krojownię i jednym z głównych pytań jakie zadaję klientowi to jaką mocą elektryczną dysponuje w swoim zakładzie?

Ze zdziwieniem słucha jak obrazowo opowiadam o potrzebach energetycznych maszyny.
- Panie Wojtku, jak włączamy pompę w katerze to na krojowni przygasają światła a pobliskie hafciarki się resetują…

Czytaj dalej

Wzorcownia - dziś i jutro

Tradycyjna wzorcownia kojarzy nam się ze stołem konstruktorskim, manekinem, nożyczkami, krzywikami, linijkami czy też wycinakiem do nacinków… oraz przede wszystkim z gospodarzem pracowni czyli wykwalifikowanym konstruktorem.

Tak wyglądające atelier ma jeszcze zastosowanie w pracowniach Bespoke (krawiec zajmuje się tworzeniem ubioru dla konkretnej osoby od zdjęcia miary do odbioru gotowego wyrobu - proces ten trwa nawet kilka tygodni), ale segment MTM (Made to Measure - dostosowanie już istniejącego modelu ubioru pod indywidualne wymiary i upodobania klienta) już powoli sięga po zaawansowane technologie.

Czytaj więcej