Historia grupy rozpoczyna się w roku 1961, kiedy Flavio Cattini, założyciel firmy, projektuje i produkuje jedną z pierwszych na świecie maszyn do lagowania z podzespołami elektrycznymi. Po 10 latach od założenia, FK Group staje się światowym liderem w produkcji maszyn lagujących z ponad 1.000 urządzeń zainstalowanych w całym świecie. Później wyłania się pomysł zaproponowania prestiżowych rozwiązań dla wymagających użytkowników, wybranych fachowym okiem kogoś, kto zna tajniki tej pracy. W ten sposób rozpoczyna się długa podróż z pasją do najwyższej jakości.

Z czasem początkowe rzemiosło miesza się z doświadczeniem w badaniach i rozwoju na wysokim poziomie, dzięki czemu FK Group zostaje wybrana do grona największych marek w branży. W ten sposób FK Group rozwija się najpierw za pomocą oprogramowania CAD, a później maszyn tnących, wypuszczając firmę i know-how FK Group na cały świat. Wszystko to z najwyższą wiernością pierwotnemu pomysłowi założyciela.

2018
FK Group występuje o protokół energetyczny TÜV MEP i otrzymuje niesamowity wynik A+ GOLD, z IDCL 100 przy 5,9 kW i certyfikowanym zużyciem do 4 razy mniejszym niż konkurencja. Program umiędzynarodowienia grupy przewiduje wejście w posiadanie udziałów amerykańskiego PGM System Inc. z siedzibą w Szanghaju i Fuzhou (ChRL), a także z Temple City (USA). Ogłasza się otwarcie oddziału w Mulhouse (Francja) i rozpoczęcie przekształcania FK Group w spółkę akcyjną.

Certyfikat energetyczny dla katerów FKgroup

2017
FK Group otrzymuje certyfikat ISO 9001-2015 od TÜV SUD. W Osio Sotto (BG) zostają otwarte trzy nowe jednostki produkcyjne a produkcja podwojona. FK Group uzyskuje doskonałą ocenę Public Rating B1.1 z Cerved Rating.

2015
Zaprojektowano linię maszyn tnących "Tecno" do cięcia tkanin technicznych i samochodowych. Podobnie jak 20 lat przed tym, jak "Biliardo" zainaugurowało statyczne cięcie włókien naturalnych, model "Brutus" zrodził się do statycznego cięcia tkanin technicznych: koniecznyw cięciu włókien węgla, kewlaru i włókna szklanego.

2014
Ze względu na duże zapotrzebowanie rynków azjatyckich, rozpoczyna się produkcja nowego "Top Cut 9", automatycznej krojowni do wysokich nakładów dzianin. Powstaje również linia maszyn do cięcia i warstwowania "Super Jeans", dedykowana dużym produkcjom Denimu.

Kater do wysokich nakładów

2010
Produkowane są nowe maszyny "Top Cut 6" i "Top Cut 8", które posiadają nowy certyfikat ISO 5011 dla filtrów przeciw najdrobniejszym pyłkom. Zastosowano w maszynach systemy "Eco Power", pozwalające na średnie zużycie energii do 4 razy niższe niż u konkurencji. Automatyczna maszyna tnąca "Freccia" do nakładów o grubości do 2,5 cm jest tworzona we współpracy z firmą SIEMENS, a nowa maszyna lagująca "590" jest wprowadzana do produkcji.

Seria EcoPower

2008
Nowe ważne inwestycje umożliwiają wprowadzenie nowych wersji CAD, maszyn lagujących "490 PLC", automatycznych maszyn tnących "Top Cut 3" „Top Cut 8"; powstaje oprogramowanie "WOM PDM".

2007
Sergio Gori, współzałożyciel Investronica Italia w 1984 roku, dołącza do struktury firmy FK arna i FK systema: powstaje jedna firma z marką FKgroup.

1995
Jest to rok wprowadzenia na rynek statycznej maszyny tnącej "BILIARDO", idealnej do średnich i małych produkcji na małych powierzchniach.

Kater na małą krojownię

1991
Prawie trzydzieści lat temu rozpoczęła się produkcja na skalę przemysłową maszyny do cięcia tkanin "TP-3002" ze stołem ruchomym; wiele z tych maszyn działa do dziś. Oprogramowanie CAD zostało stworzone w 1987 roku w środowisku DOS, w wersji 7 z "TexWin7", zainaugurowano przejście systemu CAD z DOS do Windows; następnie "Tex Win 8" z DB Access i w ciągu kilku lat "TexWin10" z serwerem SQL.

1990
Zaledwie 10 lat po założeniu, FK arna staje się jednym ze światowych liderów w budowie maszyn lagujących, osiągając liczbę 1000 sztuk zainstalowanych na wszystkich kontynentach.

1981
Flavio Cattini zakłada FK arna srl i kontynuuje projektowanie i produkcję maszyn do warstwowania.

1961
Flavio Cattini, obecny prezes FKgroup, zaprojektował i zbudował w Carpi (Modena) pierwszą pod marką CARON maszynę lagującą z podzespołami elektromechanicznymi; projekt był kontynuowany w Zingonii (Bergamo), gdzie narodziła się pierwsza maszyna warstwująca na świecie z elementami elektronicznymi. Pierwsza lagowarka FKgroup